Чому чоловіки помирають від раку частіше, ніж жінки

Загрузка...
Чоловіки значно рідше, ніж жінки звертаються по допомогу до лікаря, саме тому науковці вважають, що вони більше ризикують запустити важке захворювання.

Якщо жінка побачить новоутворення на тілі, вона напевне піде на консультацію до лікаря, у той час як її партнер просто забуде про це.

Чоловіки мають на 36% більше шансів померти від раку, застерігають учені.

За даними британського Центру дослідження раку щороку 179 тисячам чоловіків діагностують рак. Жінки рідше страждають від онкозахворювань – 173 тисячі випадків.

Чоловіки в цілому рідше звертаються до лікарів, навіть якщо погане самопочуття може призвести до серйозних наслідків.

Дослідження понад 2300 людей із 15 різними видами онкозахворюваньпоказало, що чоловіки до останнього відкладали консультацію у фахівців.

44% із раком простати не йшли на прийом протягом більш ніж місяця відтоді, як відчули перші симптоми, у той час як лише 8% жінок із раком грудей відкладали зустріч із онкологом на потім.

Меланома ­ тип раку, який найчастіше трапляється у жінок, попри це чоловіки частіше помирають від цього захворювання, – розповідає лікар Джон Крішолм.

Цьому є кілька пояснень – чоловіки знають менше про симптоми раку, ніж жінки, наприклад, про набряки, безпричинну втрату ваги, кровотечі. Чоловіки також до останнього відкладають похід до лікаря“.

Коли ж вони дізнаються про свій діагноз, переживають набагато більше, ніж представниці протилежної статі. Дослідження показало, що 50% пацієнтів чоловічої статі, які нещодавно дізналися про свій діагноз, переживають тривогу, депресію і відчуття безнадії.

Разом із тим, чоловіки отримують менше підтримки. Дослідження журналу “British Journal of Cancer” показало, що 8 із 10 учасників не отримували належної турботи для уникнення психологічних проблем, пов’язаних із захворюванням.

Дослідники пов’язують це зі здатністю жінок легше висловлювати свої емоції та говорити про негаразди.

life.pravda.

Загрузка...

Залишити відповідь