Дрібний пластик руйнує морську екосистему

Загрузка...

Екологи організації Plastic Change досліджують акваторію Гавайських островів. Під час своєї місії вони спробують визначити, наскільки забруднений Тихий океандрібними шматочками пластику.Поівдомляє http://cikavosti.com

 

Фахівці кажуть: сміття на поверхні води – це тільки верхівка айсберга. Вони вважають, що щорічно в моря і океани викидають мільйони тонн пластмасових виробів.

Крістіан Сюберг, біолог: «Існує декілька гіпотез про те, де знаходиться частина пластику. Він може плавати на різних глибинах в товщі води, щось, можливо, опустилося на дно океану, а щось потрапило в харчовий ланцюг».

Великі частинки пластику стають крихкими під впливом сонячних променів, потім вони подрібнюються хвилями або зубами акул і великої риби.

Хенрік Педерсен, засновник організації Plastic Change: «Подивіться на це. Це все – мікропластик. Його викинуло на берег. Океан працює як блендер і дробить пластмасу на такі невеликі шматочки».

За словами екологів, через таке сміття гинуть птахи і морські тварини. Дрібні шматочки пластику потрапляють в їх їжу, а потім застряють в шлунково-кишковому тракті.

Меган Лемсон, співробітниця Фонду охорони дикої природи Гаваїв: «Коли цю безліч сміття викидає на берег, або вона застряє в рифах, то це завдає шкоди і морській екосистемі, і здоров’ю людини».

Активісти вважають, що забруднення океану – це вже глобальна проблема. На їхню думку, протягом наступних десяти років кількість пластику в морських водах подвоїться, при цьому частина сміття буде викинуто хвилями на берег.

Загрузка...

Залишити відповідь