Фахівці назвали одне із головних джерел проблем зі здоров’ям у сучасному світі

Загрузка...

Багато людей, схоже, постійно перебувають у стані боротьби зі сном, використовують різноманітні засоби, щоб приховати недосипання, але тільки шкодять собі цим.

Повідомляє ukr.media

Про це розповідає письменник Джеймс Хемблін у колонці для The Atlantic.

Експерти зі сну часто порівнюють людей із недосипом із п’яними водіями: ті теж не планують нікого вбивати, коли сідають за кермо. Але, як і у випадку зі сп’янінням, перше, що ми втрачаємо через недосип – це здатність усвідомлювати себе, – зазначає Хемблін.

Він також пояснює, що це призводить до того, що людина вважає нібито здатна обійтися без сну. Але насправді така думка робить порушення сну одним із головних джерел проблем зі здоров’ям у більшості країн світу.

Недолік сну є причиною низки хронічних проблем зі здоров’ям і має величезний вплив на якість життя, не кажучи вже про економіку. Хоча ніхто не знає, чому ми спимо, це універсальний біологічний імператив; жодна тварина, що володіє мозком, не в змозі обійтися без нього, – розповідає автор.

Він додає, що згодом став одержимий темою сну – скільки годин потрібно спати, як оптимізувати сон і чи можна обійти систему.

Хемблін наводить дані дослідження за 2014 рік, згідно з яким ідеальна тривалість сну – 7,63 години за ніч для жінок і 7,76 годин для чоловіків. Люди, що спали досить, набагато менше хворіли, ніж ті, хто недосипав.

Загалом норма сну для дорослої людини – 7-9 годин на добу. Якщо ви регулярно спите менше шести годин на добу, ви стикаєтеся з підвищеним ризиком появи проблем зі здоров’ям.

“Багато людей, схоже, постійно перебувають у стані боротьби зі сном – використовують найрізноманітніші засоби, щоб приховати недосипання, але тільки шкодять собі цим. Кофеїн, таблетки з мелатоніном, що поліпшує сон, алкоголь – все це тільки ще більше порушує ваші психологічні ритми”, – перераховує Хемблін.

Все ж, автор наводить рекомендації, які слід дотримуватись, щоб, принаймні, зменшити вплив недосипання на організм.

“Обмежуйте споживання кофеїну, навіть якщо вам здається, що кава на ніч вам не шкодить.

Те саме стосується і вечірнього пива – намагайтеся зустрічатися з друзями в барі о четвертій вечора, а не о десятій.

Також розумно використовуйте техніку перед сном – блакитне світіння шкодить вам і вашому сну.

Краще займіться сексом або почитайте книгу. Паперову”, – підсумовує він.

Загрузка...

Залишити відповідь