Хімія без компромісів: як допомогти партнеру в депресії

1. «Не можна любити її так сильно, щоб все виправити»

«Найприкріше — ти не можеш махнути паличкою і все прибрати. Не можеш контролювати це. Не можеш любити так сильно, щоб все виправилося само собою. Це її мозок, і тільки вона знає, де знаходиться вихід. Повинна бути медична підтримка, терапія або щось ще. Найбільша помилка — думати, що реально можеш допомогти. Головне — підтримувати, що б не трапилося».

Повідомляє ukr.media

2. «Знати, що тебе люблять, дуже важливо»

«Не знаю, як чоловік це робить, він обіймає мене в самі складні моменти, і стає легше. Він розуміє, що одного бажання зробити мене щасливою недостатньо. Йому простіше — він може захотіти і бути щасливим, встати з дивана і кудись поїхати. Дивно, але усвідомлення того, що людина в депресії цього не може, дуже допомагає мені. Він знає, що я у всьому цьому не винна. Раніше, коли я спала весь день і поправилася на 20 кілограмів, він завжди мене підтримував, водив по лікарях і взагалі поводився як святий».

3. «Коли у нього важкий день, я вилажу зі свого кокона, щоб допомогти йому»

«Всі знають, що перепади настрою бувають у будь-якої людини. Це частина людської природи. Я борюся з депресією, але коли у чоловіка важкий день, невідома сила змушує мене вибратися з кокона, щоб він відчув себе краще. Ми домовилися, що він не буде приховувати свої емоції, інакше я відчуваю себе зовсім погано, здається, що він мене обманює».

4. «Я не відчуваю себе винуватою, якщо скасовуються плани і ми просто пливемо за течією»

«Мій чоловік мене дуже підтримує. Одне з кращих його якостей — він каже, що це не моя вина, що все нормально, коли я намагаюся вибачитися перед ним. Він також робить всякі дрібні приємні речі: купує блокнот і пише мені милі записочки. Подібні дрібниці мають величезне значення».

5. «Побудуйте свою систему підтримки: друзі, родина, хобі, спільнота»

«Важливо пам’ятати дві речі: вона в депресії не з-за партнера, а з-за особливостей організму, і ви майже нічого не можете з цим вдіяти. Тільки сказати, як ви її любите, і ніколи не зраджувати. Запитаєте, чого їй треба, і постарайтеся зробити це. Вам потрібна і своя власна система підтримки, тому що спілкування з людиною в депресії вимагає великих емоційних ресурсів. Будьте впевнені, що одягли свою кисневу маску, перш ніж допомогти іншому».

6. «Не лайте її, якщо за весь день вона нічого не зробила»

«Будьте поруч. Вона плаче? Обійміть. Не хоче вилазити з ліжка? Принесіть поїсти. Не хоче митися? Помийтеся разом. Не переодягається? Виперіть улюблені піжами, щоб їй було, у що переодягнутися. Як жінка, яка страждає від важкої депресії, можу сказати, що головне — це підтримувати і не намагатися вирішити проблему. Не просіть її говорити, якщо вона не хоче. Не намагайтеся насильно ощасливити її. Вона вже відчуває себе погано з-за всього цього. Просто будьте поруч».

7. «Нехай вона знає, що ви тут, тому що ви хочете бути тут»

«Я був на її місці, хай і недовго. Депресія то напливає, то відступає, і наявність поруч партнера дуже важливо. Вона може не хотіти виходити з дому, але повинна відчувати, що ви її любите. Депресія схожа на нескінченну боротьбу всередині голови. Бути підтримуючим ланкою важко і утомливо, але деколи достатньо дрібниці — сніданку в ліжко, обійми, щоб ви обоє відчули себе краще».

8. «Депресія — не те ж саме, що смуток, нехай і дуже глибока»

«Для тих, хто цього не відчував, стан депресії — темний ліс. Іноді вона проходить сама, але частіше потрібна допомога: терапія, таблетки або щось ще. Допоможіть людині в депресії знайти хорошого фахівця, тому що сам він цього зробити деколи не в змозі».

Залишити відповідь