ОЦЕ ТАК! Обмін Черновецького на Саакашвілі… Тримайте себе в руках від цієї інформації

Питання обміну Черновецького на Саакашвілі дійсно має місце і піднімався давно. Однак справа в тому, що перешкодою цьому є певні акценти, передаєКорупція.Інфо

Про це в коментарі «Слову і Делу» розповів політолог Ігор Петренко, оцінюючи заяву СБУ з приводу розшуку екс-мера Києва Леоніда Черновецького і запит грузинської сторони про видачу Міхеїла Саакашвілі

«Виглядає так, що Україна може допомогти з Черновецьким, який балотується, створює якісь політичні проекти, організовує руху, створює конкуренцію і може нашкодити грузинській владі. Натомість Україна має Саакашвілі, який може зашкодити українській владі. Тому цілком ймовірною є прохання, що Грузія висилає Черновецького, а натомість забирає Саакашвілі. Однак є певні нюанси », – констатував Петренко.

Як пояснив експерт, вся суть в тому, що у грузинської влади немає особливого бажання забирати Саакашвілі.

«Кримінальні справи, про які говорять, є не те щоб політичними, але з певними відгомонами. Це не основна лінія, оскільки Саакашвілі вже втратив свою силу в Грузії. Він не зміг просунути свою політсилу на виборах. Та й сама партія Саакашвілі в Грузії вже не дуже цього хоче », – додав він.

Таким чином, зазначив політолог, зараз для грузинської влади повернути Саакашвілі – це створити собі зайві проблеми.Глава Інституту публічної політики та консалтингу «Інпол» розповів, чи можуть українські влади видати Саакашвілі в Грузії.

«Нехай невеликих, але це все одно призведе до підвищення уваги до нього, можливо, відродження якихось рухів», – припустив він.

На його переконання, Грузія не хоче повернення Саакашвілі, оскільки це зайвий шум, який їм зараз точно не потрібен.

«Грузії вигідно, щоб він був в Україні і ця проблема вирішувалася іншими людьми. Тому варіант обміну гіпотетично можливий, але практично навряд чи Грузія на це погодиться », – резюмував Ігор Петренко.

Як відомо Леонід Черновецький створив в Грузії партію і балотувався в парламент в 2016 році. За словами самого колишнього мера, він протягом 6 років не живе в Україні, і всі знають, де його шукати.

Як пишуть ЗМІ, Черновецький з сім’єю проживає в приморському місті Кобулеті.

Між часом 5 вересня Мін’юст повідомив, що Грузія звернулася до України із запитом про розшук, взяття під варту і екстрадицію Міхеїла Саакашвілі.

Залишити відповідь