Порошенко про підвищення пенсій: кому, коли і наскільки

Загрузка...
 Сообщает http://www.bombanews.pro

Мінімальна пенсія в Україні найнижча в Європі. Так, українці на заслуженому відпочинку отримують не менше 1247 гривень, в той час як, наприклад, білоруси – від 3700 гривень (або 2 млн 835 тис. рублів). Рівень пенсії залежить від розміру зарплати, яку в наступному році підвищать в два рази – мінімалка зросте з 1600 до 3200 гривень. Як заявляє президент Петро Порошенко, підвищення зарплат дозволить наповнити Пенсійний фонд (ПФ) і збільшити розмір пенсій. Сайт “Сегодня.ua”  з’ясував, чи допоможе “нова мінімалка” покрити дефіцит в бюджеті ПФ і коли, і як можуть вирости пенсії.

Картинки по запросу пенсії

Що і як зміниться з “мінімалкою”?

На даний момент в Україні діє солідарна пенсійна система: працюючі українці платять внески в розмірі 22% від зарплати до Пенсійного фонду, а після гроші перерозподіляються між діючими пенсіонерами. За підсумками цього року дефіцит фонду склав 145 млрд гривень, “дірку” доводиться покривати за рахунок державного бюджету.

Міністр соцполітики в інтерв’ю розповів:

11% ВВП йде на виплату пенсій, на дотацію. Ці гроші повинні були бути направлені на розвиток освіти, на дороги, на медицину, на інфраструктуру. А ми змушені з бюджету забирати останні гроші, яких там і так мало, для того, щоб просто наших пенсіонерів містити на тому злиденному рівні, який сьогодні є.

Картинки по запросу пенсії

Як відзначають експерти, дефіцит виник в результаті ряду причин: низькі зарплати, тіньові доходи, складна демографічна ситуація і головне – зниження процентної ставки єдиного соціального внеску (податок в ПФ) з 37 до 22% від зарплати.

Картинки по запросу пенсії

Кілька днів тому, під час робочого візиту в Тернопільську область, президент Петро Порошенко заявив, що зі ростом мінімальної зарплати виростуть надходження від податків, а, отже, наповниться Пенсійний фонд. Це, як зазначив глава держави, дозволить збільшити пенсії:

Тоді ми перейдемо до підвищення пенсій. Упевнений в тому, що в Україні фантастичне майбутнє.

Однак, за оцінками самого ПФ, максимальний ефект, на який можна розраховувати в результаті різкого зростання “мінімалки”, – зниження дефіциту. Але і після цього грошей на пенсії не буде вистачати в фонді і державі як і раніше доведеться покривати “діру”.

Похожее изображение

Доходи від ЄСВ повинні повністю компенсувати потреби ПФ, впевнений експерт групи “Пенсійна реформа реанімаційне пакету реформ” Віталій Мельничук. Ще до зниження процентної ставки ЄСВ зібраних коштів не вистачало на пенсії, зараз же ситуація значно загострилася: дефіцит в цьому році виріс на 45 мільярдів гривень.

Картинки по запросу пенсії

У проекті бюджету на наступний рік, як розповів Микола Шамбір, дефіцит в бюджеті ПФ знизитися на 9,6 млрд гривень. І це з урахуванням того, що додатково 14,8 млрд гривень Пенсійний фонд додатково отримає завдяки зростанню мінімалки. Навіть після дворазового зростання мінімальної зарплати грошей навіть на пенсії, які українці отримують на даний момент, не вистачає.

Чи збільшаться пенсії, коли і наскільки?

За словами президента, пенсії в Україні значно збільшать після наповнення ПФ. Однак першочергове завдання навіть після зростання мінімалки, відзначають експерти, – скоротити дефіцит. Питання про те, щоб значно підвищити пенсії, на даний момент не стоїть.

Більш того, підвищення мінімальної зарплати на 1600 гривень дозволило додатково отримати ПФ 14,8 млрд гривень, отже, щоб повністю покрити дефіцит, мінімальна зарплата повинна бути не менше 9200 гривень, а пенсії і кількість робочих місць залишатися на тому ж рівні, що і зараз . Правда, є й інші способи скоротити дефіцит: детінізація вже існуючих зарплат, збільшення кількості платників ЄСВ, підвищення пенсійного віку, скорочення кількості “пільгових” пенсіонерів і так далі.

Картинки по запросу пенсії

На даний момент співвідношення мінімальної пенсії та мінімальної зарплати в Україні нижче, ніж “в цивілізованих країнах”. Микола Шабмір розповідає:

Якщо ми говоримо про те, що пенсія має бути на високому рівні – у нас вона була 48-49% від зарплати, в цивілізованих країнах вона доходить до 60%, – якщо ми піднімаємо зарплату до 3200, то для середньої пенсії, яка у нас сьогодні є (більше 1700), це як раз виправдане співвідношення десь на рівні 50%.

Однак, як заплановано в проекті бюджету на наступний рік, підвищувати пенсії все-таки будуть. Так, в 2017-м крім індексації пенсій на 10,1%, яке міститься в проекті бюджету, українців чекає “осучаснення”. Пенсії планують підвищити в середньому на 300 гривень п’яти мільйонам українців, уточнює віце-прем’єр-міні стр Павло Розенко.

Микола Шамбір розповів:

 Детально розповісти не можу, тому що рішення ще не прийнято. Але що таке осучаснення пенсій? Це і є, по суті, рішення тієї основної проблеми, коли пенсія новопризначена набагато вище пенсії старих пенсіонерів. Осучаснення передбачає підводити “старі пенсії” до нових. Яким чином це вийде зробити – відразу або поетапно – це питання ще обговорюється.

Картинки по запросу пенсії

При цьому, як зазначив чиновник, осучаснювати пенсії будуть за допомогою зміни показника середньої зарплати, який враховується при розрахунку пенсій. Заступник голови Пенсійного фонда розповідає:

Якщо ми говоримо про те, що в рік у нас призначається близько 450-500 нових пенсій, то звичайно, всі ті, які були призначені до початку 2016 року, вже відстають від новопризначених пенсій. Якщо у нас 12 млн пенсіонерів, ви можете порахувати, скільки нам потрібно осучаснювати. Зрозуміло, що у кожного пенсіонера індивідуально. Зрозуміло, що якщо осучаснення буде робитися, то буде робитися по кожному пенсіонеру, в залежності від заробітної плати та стажу. Зрозуміло, що при осучасненні не всі отримають підвищення, тому що іноді за рахунок різних доплат пенсія виходить більша, ніж буде при осучаснення. Таке теж є.

Нагадаємо, на початку цього місяця мінімальна пенсія в Україні зросла з 1130 до 1247 гривень.Підвищення, за словами віце-прем’єр-міністра Павла Розенка, торкнулося 8,5 млн пенсіонерів (усього приблизно 12,3 млн українців отримують пенсії). Як раніше зазначав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, пенсія в Україні в середньому підвищується на 117 грн.

Загрузка...

Залишити відповідь