Вчені з’ясували, яким дельфіни бачать людину!

Загрузка...

За ехолокаційним сигналам дельфінів вчені змогли з’ясувати, як ці морські ссавці «бачать» у воді людину. Сонарні сигнали, записані підводним мікрофоном, були перетворені в картинки.

Дослідження проведено в дельфінарії міста Пуерто-Авентурас (Мексика). Дайвер Джим МакДоноу надів вантажний пояс і активно видихав повітря. Було прийнято рішення не використовувати акваланг, так як бульбашки від нього вплинули б на результат експерименту. Сигнали (записане на мікрофон лунання від сигналів дельфіна, спрямованих у бік МакДоноу) були передані фахівцеві з акустичної фізики, творцеві апарату візуалізації звуку CymaScope.Повідомляє http://cikave.org.ua

Основний принцип роботи апарату – перетворення звукових вібрацій в коливання води. Спочатку вчені завантажили послідовність ультразвукових ехолокаційних сигналів дельфіна в CymaScope, поставивши камеру в режим відтворення відео. На поверхні води вони побачили якусь дивну форму. Потім вони програли відео назад, кадр за кадром, і через деякий час побачили неясний силует людини. Комп’ютерна обробка зображення принесла нові деталі (зокрема, дослідники змогли розгледіти вантажний пояс МакДоноу).

Таким чином, ехолокація дозволяє дельфінам «побачити» не тільки тіні об’єктів, а й контури їх поверхні. «Ми думаємо, що дельфіни можуть користуватися звуко-візуальною мовою – мовою картинок, якими вони діляться один з одним (кодуючи картинки ехолокаційними сигналами), – заявив автор дослідження Джек Кассевіц.

Загрузка...

Залишити відповідь